wtorek, 2 lutego 2016

AK-SPORT NEWS

MONTE CARO DZIESIĄTKUJE ZAWODNIKÓW

Najstarszy w historii rajdów klasyk zbliża się ku końcowi. Dla ponad połowy członków zespołu AK-SPORT WRT rajd się zakończył. Niestety póki co tylko jedna nasza załoga dotarła do mety tej morderczej imprezy. Rafał Chłopek bo o nim tu mowa do mety dotarł bardzo szczęśliwy. Na chwilę obecną zajmuje 15 miejsce w klasyfikacji generalnej  oraz 4 w klasie RC1. 

Oto co nam powiedział tuż po rajdzie:

"Rajd Monte Carlo jak już wcześniej było mi wiadomo jest niezwykle trudny i wymagający. Nie spodziewałem się ,że aż tak bardzo . Przed każdym zakrętem mówiłem sobie "pilnuj się chłopie". Celem było dojechanie do mety i cel ten osiągnąłem choć nie było łatwo. Dziękuje ekipie z teamu za wsparcie i organizatorom za wspaniała imprezę".


Rafał Chłopek - znane wszystkim użyczone malowanie i jest meta.

Bardzo dobrze radził sobie również Adrian Byczkowski (VW Polo WRC). Pięciokrotnie plasował się jak dotąd w pierwszej dziesiątce (1 x 4 miejsce, 2 x 6 miejsce, 2 x 8 miejsce) Do 9 odcinka specjalnego zajmował bardzo dobre 13 miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety jednak niezbyt korzystny wybór opon spowodował, że na 10 odcinku specjalnym uległ wypadkowi nie mogąc zapanować nad ślizgającym się po śniegu autem.
Kolejnym pechowcem jest Olek Lalik, którego z rajdu wyeliminowała awaria techniczna sprzętu, co spowodowało że musiał się wycofać już na pierwszym odcinku specjalnym. W tempie sportowym przejechał jednak kilka odcinków podczas testów, co na pewno zaprocentuje podczas kolejnych eliminacji. Do podobnej sytuacji doszło również w przypadku Michała Wójciaka, którego także wyeliminowały problemy techniczne.

OLEK LALIK - podczas testów

W zawodach wystartował również Patryk Broda (Ford Fiesta R5). W zawodach podróżował ze zmiennym szczęściem kilkukrotnie popełniając błędy. Ostatecznie z rajdu wyeliminował go wypadek na 10 odcinku specjalnym.
Do zawodów przygotowują się jeszcze Krzysztof Sądej oraz Tomasz Matera. Trzymamy kciuki za nasze załogi i życzymy powodzenia w walce o pierwsze punkty dla zespołu.

Pozdrawiamy
AK-SPORT WRT

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza