piątek, 19 lutego 2016

LIEPAJA NA MECIE


Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy za nami. Rajd Liepaja był rajdem, który nie wybaczał błędów. Śliskie, zdradliwe nawierzchnie wymagały od zawodników powstrzymania wodzy fantazji i umiejętnego zachowania równowagi pomiędzy szybkością, a pozostaniem na drodze.
Zawody na mecie zakończyło czterech kierowców zespołu AK-SPORT WRT. Najwyżej sklasyfikowany został Krzysztof Sądej, który już przed rajdem nieźle radził sobie na przygotowanym przez organizatora odcinku testowym. Kierowca Fiesty R5 do mety dotarł dopiero na 19 miejscu (14 w klasie ERC). Niestety duża konkurencja i jak się później okazało zbyt zachowawcza jazda pozbawiła go cennych punktów.
Kolejnym zawodnikiem, który cieszył się z ukończenia zawodów był Rafał Chłopek w Fordzie Fiesta s2000. Rafał do mety dotarł na 21 miejscu (15 w klasie ERC) zaliczając jedynie 9,99sek straty do kolegi z zespołu. 


Trzeci na mecie rajdu zameldował się Michał Wójciak, który na trasie radził sobie bardzo dobrze. Prowadząc Renault Clio III R3 do mety dotarł na 36 miejscu w generalce. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że zawodnik wywalczył 5 miejsce w klasie ERC3 zapisując na swoje indywidualne konto 10 punktów oraz 15 cennych oczek dla zespołu.
Jako ostatni metę minął Tomasz Matera prowadzący N grupowego Mitsubishi Lancera. Tomek w wyniku kilku błędów na trasie do mety dotarł dopiero na odległym 49 miejscu w klasyfikacji generalnej (11 w ERC2). To jednak nie pozbawiło go szansy na punkty i do łącznej puli punktów zespołu dopisał prawdopodobnie 4 cenne oczka.
Na ostateczne wyniki musimy jednak poczekać do momentu, w którym organizator poda oficjalną klasyfikację rajdu.


Dziękujemy ekipie WR.PL za perfekcyjną organizację zawodów i ciekawą konfigurację trasy. Aktualnie rozpoczynamy przygotowania do drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, a więc Rajdu Szwecji. 
Korzystając z okazji chcielibyśmy powitać w naszym gronie nowego zawodnika, Rafała Lisa, który od kolejnych rund będzie reprezentował zespół AK-SPORT WRT za kierownicą Forda Fiesty R5.

Do zobaczenia wkrótce
AK-SPORT WRT