sobota, 6 lutego 2016

MONTE CARLO - META

Długi i morderczy rajd będący pierwszą rundą wirtualnych Rajdowych Mistrzostw Świata, dobiegł końca. Była to niezwykle trudna próba dla wszystkich startujących w nim kierowców, bowiem spośród 123 zawodników, którzy zdecydowali się na start metę osiągnęło tylko 56. 

Nie inaczej sytuacja wyglądała w zespole AK-SPORT WRT.

W Monaco pojawiło się 7 naszych załóg. Niestety w wyniku problemów technicznych, o których pisaliśmy już wcześniej z zawodów wycofali się Michał Wójciak oraz Olek Lalik, a na nieszczęsnej dla nas 10 próbie wypadkom ulegli Adrian Byczkowski oraz Patryk Broda. W tej sytuacji o punkty dla zespołu w dalszej części zawodów walczyli Tomasz Matera i Krzysztof Sądej (obaj w klasie RC2), a także Rafał Chłopek (RC1).


Najwyższą lokatę uzyskał Tomasz Matera jadący w Fordzie Fiesta R5. Tomek, aż 12 razy meldował się w pierwszej dziesiątce, kilkukrotnie osiągając 3, 4 i 5 miejsce w klasie. To wystarczyło, aby zawody ukończyć na bardzo wysokiej 3 pozycji w RC2 i 13 w klasyfikacji generalnej. Będą, więc pierwsze punkty dla zespołu AK-SPORT WRT. "Świetny i trudny rajd. Udało się dojechać do mety solidnym tempem". 

Z czasem ponad pięć minut dłuższym na metę wjechał Krzysztof Sądej w bliźniaczym aucie. Krzysztof spokojną, ale bezbłędną jazdą osiągnął 8 czas w klasie RC2 i 25 w klasyfikacji generalnej rajdu. Dzięki czemu już w pierwszym rajdzie sezonu zapisze na swoje konto pierwsze punkty.


Trzecią naszą załoga na mecie Monte Carlo został Rafał Chłopek. Zawodnik prowadzący Forda Fiestę RS WRC w wyniku drobnych problemów nie ukończył jednego z odcinków w związku z czym na metę rajdu zameldował się 36 w klasyfikacji generalnej oraz 14 w klasie RC1.

Podsumowując, organizacja rajdu stała na bardzo wysokim poziomie, a konkurencja walczyła do ostatnich metrów odcinka Power Stage. Możemy więc być pewni że rozpoczęty sezon będzie bardzo wymagającą próbą dla zespołu AK-SPORT WRT, z której spróbujemy wyjść obronną ręką.
Przed nami pierwsza eliminacja ERC, Rajd Liepaja, a zaraz po nim druga runda WRC Rajd Szwecji. Do zobaczenia na testach :)

Pozdrawiamy
Zespół AK-SPORT WRT