piątek, 29 stycznia 2016

RAJD MONTE CARLO - Powiedzieli przed startem


Patryk Broda (Ford Fiesta R5)

"Pełnym bokiem i byle do mety, pierwszy rajd w nowej klasie, więc bez większych oczekiwań, a w tych warunkach to raczej z nadzieją na ukończenie. Najważniejsze w tym sezonie będzie zdobywanie doświadczenia. Powodzenia dla kolegów z teamu i wszystkich konkurentów, szerokości!"
Olek Lalik ( Citroen DS3 WRC)


No cóż Monte Carlo zawsze było trudnym rajdem, ale w tym roku dojechanie do mety będzie wielkim sukcesem. Organizator przygotował 16 odcinków specjalnych, na których jest dużo śniegu i lodu więc dobór opon będzie ciężki. Jedziemy Citroenem DS3 WRC jest to nasz pierwszy Rajd tym autem, więc dobrze by było dojechać do mety w całości ;P Życzę powodzenia Kolegom z Teamu jak i pozostałym załogom.Tomasz Matera (Ford Fiesta R5 )

Rajd Monte Carlo zdecydowanie będzie jednym z najbardziej wymagających rajdów w tym sezonie, skupiam się na solidnym przygotowaniu do rajdu i wypracowaniu optymalnej taktyki. Celem na tą imprezę jest oczywiście osiągnięcie mety i zebranie cennego doświadczenia, nie będzie tu parcia na spektakularny wynik. Na pewno jest to rajd, o którym będę opowiadał wnukom przy kominku. Z tego miejsca chciałem życzyć powodzenia i dobrej zabawy na pełnych kontrach z gazem w podłodze.Adrian Byczkowski (Polo WRC 2015)

Najcięższy tydzień testów jaki miałem w swojej karierze. Zabiliśmy X kompletów opon testując każdą konfiguracje, aby zmaksymalizować przyczepność na tak zróżnicowanych i piekielnie ciężkich oesach jakie przygotowali nam organizatorzy. Udało wysnuć się nam pare zadowalających wniosków, które mam nadzieje pozwolą dotrzeć w całości na metę. Na full attack raczej się nie nastawiam. Cieniowanie i oby bezpiecznie w całości do mety. Tak jak to mówili najwięksi " Zwycięzcy na mecie"` ~- Patrząc na warunki będzie to nie lada wyzwanie!


Michał Wójciak (Renault Clio R3)

Po długiej przerwie w końcu doczekaliśmy się pierwszej rundy-Rajd Monte Carlo. Nowy sezon, nowy cykl w naszym wirtualnym rajdowaniu, nowy samochód oraz pilot. Czeka nas sezon pełen nowości. Na testy naszym nowym CLIO R3 poświeciliśmy cały tydzień. Sprawdziliśmy różne opony, ustawienia samochodu i myślę, że mamy ten odpowiedni setup i odpowiednie opony. Życzę powodzenia rywalom oraz całemu AK-SPORT-WRT !!!


Krzysztof Sadej (Ford Fiesta R5)

Sezon rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Rajd Monte Carlo jest tym na który wszyscy zawsze czekają, ale jednocześnie najtrudniejszym i najmniej przewidywalnym w całym cyklu. Testowaliśmy trasę, zastanawialiśmy się nad doborem opon. Pogoda zapowiada się niezwykle zdradliwa. Na trasie będziemy mieli do czynienia ze sporymi różnicami wysokości przez co na jednym odcinku można będzie spotkać suchy, zaśnieżony i zalodzony asfalt. Będzie ciężko, ale będziemy walczyli o uzyskanie mety. To jest priorytet na ten rajd. Powodzenia wszystkim, a w szczególności załogom startującym w barwach AK-SPORT WRT

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza