sobota, 20 sierpnia 2016

RZESZOWSKI NIE DLA NAS

Ósmą rundą w kalendarzu ERC był rajd Rzeszowski. Ulokowane w pobliżu miasta asfaltowe odcinki dały się we znaki wielu rajdowym kierowcom, nawet tym bardziej doświadczonym. Dodać trzeba, że warunki pogodowe bywały zmienne, więc trzeba było popisać się nie lada umiejętnościami. Rajd otwierał miejski oes, który startował wieczorem, dzięki temu kibice mogli podziwiać rajdówki w nieco innej scenerii niż zwykle. Do Rzeszowa pojechaliśmy z zamiarem powtórzenia niezłego wyniku jaki odnieśliśmy w rajdzie Finlandii. Na 3 rundy przed końcem zmagań w mistrzostwach europy, nasz zespół zajmuje 5 lokatę, tracąc do RALLY and RACE Team 83 oczka. Niestety z Rzeszowa wywieźliśmy zaledwie 14 punktów, więc szansa na walkę o 4 miejsce znacznie zmalała. Utrzymujemy jednak zapas 57 punktów nad TRITON Rally Team. Oczekując na oficjalne wyniki rajdu, mamy świadomość, że musimy skupić się na obronie 5 miejsca klasyfikacji zespołowej zamiast podejmować ryzyko atakowania pozycji wyżej.
KRZYSZTOF SĄDEJ
Rajd od samego początku nie przebiegał zgodnie z naszymi założeniami. Czasy jakie odnotowywaliśmy, nie pozwalały nam na nawiązanie walki o dobre miejsca. Jedynie Tomasz Matera próbował utrzymać świetne 3 miejsce w klasie ERC2. Niestety na ostatnim, 13 odcinku popełnił błąd, skutkiem którego nie ukończył rajdu. Na tym samym etapie zakończył zmagania Adrian Byczkowski jadący Renault Clio III R3. Przyznać trzeba, że Panowie mieli dużego pecha. Podobnie skończyło kolejnych 4 naszych kierowców.
MATEUSZ FIRSSEN
Na mecie zatem zameldowały się tylko 2 załogi. Emilian Wiśniewski, który zajął 13 miejsce w klasie i jednocześnie w generalce, oraz Rafał Chłopek. Zajął On 8 miejsce w klasie Junior ERC.
RAFAŁ CHŁOPEK

Rajd Rzeszowski przeszedł już do historii. Przed nami trudne zadanie, bowiem musimy szybko zapomnieć o niepowodzeniach. Nie będzie jednak łatwo, gdyż kolejne wyzwanie to rajd Niemiec a więc raz jeszcze przyjdzie nam zmierzyć się z nawierzchnią asfaltową.

Pozdrawiamy
AK-SPORT WRT


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza