niedziela, 26 maja 2019

MULTIRELACJA

Nasze podsumowanie z aż czterech rund VRC zaczynamy od Rajdu Szwecji, który odbył się na przełomie lutego i marca. Kierowcy mieli do pokonania blisko 130 kilometrów oesowych pokrytych śniegiem. Najszybszym zawodnikiem naszego zespołu był Mateusz Przyszlakowski, który za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC uplasował się na 5 miejscu w mistrzowskiej klasie. Również bardzo dobrze poradzili sobie Michał Walkowski i Maciek Folta zajmując odpowiednio 7 i 8 miejsce. Ostatnim kierowcą w najmocniejszej klasie był Bartek Dziok, który z problemami, ale jednak dotarł do mety rajdu plasując się na 32 miejscu.
Najliczniej obsadzona klasa, czyli VRC2 to bardzo dobra jazda Wojtka Komorka. Za kierownicą Forda Fiesty R5 dojechał On na 6 miejscu, co jest bardzo dobrym wynikiem zważywszy na liczbę kierowców startujących w tej klasie. 14 miejsce to Michał Biały, który mamy wrażenie nie pokazał 100% swoich umiejętności i jeszcze zobaczymy go bliżej czołówki. W połowie stawki zameldował się Krzysztof Sądej a pozostali dwaj kierowcy, którzy skorzystali z systemu SR to Jakub Fiołek (48) i Rafał Gorzak (58)
W mocniejszych ośkach mieliśmy dwóch reprezentantów, którym jednak nie poszło najlepiej bowiem Emilian Wiśniewski jadący Hondą Civic R3 zajął dopiero 7 miejsce a stawkę zamknął Mikołaj Kowalski w Citroenie DS3 R3 MAX. Miejmy nadzieję, że w kolejnych rundach panowie odrobią straty i będą w stanie walczyć o czołowe miejsca.
Klasa R2 to popisowa jazda Dawida Janeczko w Oplu Adamie R2, który stanął na drugim stopniu podium ze stratą blisko 50 sekund do lidera. Gratulujemy świetnego wyniku! Niestety gorzej poszło Damianowi Małkowi, który dojechał dopiero na 20 miejscu uprzednio korzystając z systemu SR.
W klasie historycznej nasz zespół reprezentował Przemek Owczarski. A-grupowa Subaru Impreza pozwoliła uzyskać Przemkowi ósmą lokatę.
MACIEK FOLTA
JAKUB FIOŁEK
DAMIAN MAŁEK
Kolejną rundą w kalendarzu VRC był Rajd Azorów, czyli malowniczo położone odcinki szutrowe, które niejednokrotnie wyciskają siódme poty z kierowców. Podobnie a nawet identycznie jak w Szwecji naszym najlepszym kierowcą okazał się Mateusz Przyszlakowski! Doświadczony kierowca powtórzył wynik ze Skandynawii zajmując 5 miejsce. Michał Walkowski oraz Maciek Folta również dojechali na tych samych pozycjach co w Szwecji, ale tym razem różnica między chłopakami wyniosła zaledwie 3 sekundy. Gratulujemy wszystkim trzem Panom!
W klasie VRC2 mieliśmy aż 6 kierowców, niestety tylko jeden z nich może pochwalić się świetnym wynikiem. Jest to Julek Winiarek, który dowiózł 5 miejsce w klasie i tym samym zdobył dla zespołu cenne punkty. Ostatnim kierowcą, który nie musiał korzystać z SR był Rafał Gorzak, jednak wynik nie jest satysfakcjonujący zarówno dla zespołu jak i pewnie dla samego Rafała (28) Wojtek Komorek po dobrym występie na śniegu nie uniknął tym razem błędów, które w konsekwencji dały odległe 31 miejsce. Bartek Dziok, Jakub Fiołek i Krzysiek Sądej uplasowali się kolejno na 33, 47 i 48 pozycji.
Klasa R3 to w końcu dobra pozycja Emiliana Wiśniewskiego, który nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Tym razem udało mu się wywalczyć najniższy stopień podium co na pewno podniosło morale naszego zawodnika. Mniej szczęścia miał nasz weteran klasy R3 Rafał Chłopek. Niestety był On zmuszony do skorzystania z systemu SR i zajął dopiero10 miejsce.
Szczęście nie dopisało również kierowcom słabszych osiek. Dawid Janeczko nie zdołał powtórzyć wyniku z poprzedniej rundy i dojechał dopiero na 9 miejscu. Aż 9 oczek niżej zameldował się Damian Małek, który tak jak Dawid jechał Oplem Adamem R2.
W historykach ponownie osamotniony Przemek Owczarski i ponownie nienajlepszy występ naszego zawodnika, bo dopiero 16 pozycja.
DAMIAN MAŁEK

DAMIAN MAŁEK
Rajd Korsyki, czyli już czarta runda mistrzostw VRC to przesiadka z nierównej nawierzchni na gładki asfalt. Jak zwykle zaczynamy od najmocniejszej klasy WRC a tam bez niespodzianki. Najlepiej z zespołu poradził sobie Mateusz Przyszlakowski zajmując fenomenalne 4 miejsce! Tuż za nim ze stratą nieco ponad 13 sekund uplasował się Michał Walkowski. Świetna walka, świetne widowisko! Trzeci z kierowców Maciek Folta tym razem na odległym 24 miejscu.
Ciasno było również w klasie VRC2. Dobra siódma pozycja Julka Winiarka oraz 9 miejce Michała Białego i 11 Bartka Dzioka dają powody do zadowolenia. Niestety problemów nie uniknął Jakub Fiołek (22) i Rafał Gorzak (27) Obaj Panowie nadal szukają dobrej formy.
Emilian Wiśniewski w Hondzie Civic R3 po kompletnie nieudanym starcie resztę rajdu starał się odrobić straty. Częściowo mu się udało, ponieważ 3 miejsce nie jest przecież złe, ale gdyby nie problemy na początku pierwszego odcinka specjalnego... Rafał Chłopek kolejny raz dojeżdża do mety rajdu z problemami zajmując pechowe 13 miejsce.
Klasa R2 to w końcu przerwana zła passa naszego młodego zawodnika Kuby Niemca. Po fenomenalnej walce z Mateuszem Sznajderskim reprezentującym Killaz Motorsport Kuba uległ rywalowi zaledwie o 2.71 sekundy! Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję zobaczyć równie emocjonujące pojedynki w wykonaniu Kuby w przyszłych rundach VRC. 12 miejsce zajął Damian Małek a debiut w klasie zaliczył Mateusz Firssen dowożąc swojego Opla Adama na 15 pozycji.
Jadący Subaru Imprezą grA Przemek Owczarski nie ma powodów do zadowolenia. Odległa 21 pozycja w klasie historycznej nie jest tym, o czym marzy nasz jedyny kierowca w A grupowych potworach.
MATEUSZ PRZYSZLAKOWSKI

MACIEK FOLTA

DAMIAN MAŁEK

JAKUB FIOŁEK

EMILIAN WIŚNIEWSKI
Podsumowanie Rajdu Wysp Kanaryjskich zaczynamy od małej niespodzianki jaka miała miejsce w królewskiej klasie WRC. Tym razem Mateusz Przyszlakowski musiał uznać wyższość zespołowego kolegi Maćka Folty, który swoją rewelacyjną jazdą zdołał uplasować się na 4 miejscu! Do podium zabrakło niespełna 20 sekund. Tuż za nim na mecie rajdu zameldował się wspomniany Mateusz. Z systemu SR musiał korzystać Michał Walkowski co  przełożyło się dopiero na 15 miejsce.
W klasie VRC2 bardzo dobrą jazdą popisał się Michał Biały zajmując 6 miejsce. Bartek Dziok również odrobił lekcje i zanotował niewiele gorszy wynik od Michała, finalnie dojeżdżając 2 oczka niżej. Wojtka Komorka i tym razem dopada pech, spychając go na 23 pozycję.
Za kierownicą aut R3 mieliśmy dwóch kierowców, niestety żaden z nich nie może zaliczyć tego rajdu do udanych. Rafał Chłopek musi zadowolić się 12 miejscem a Emilian Wiśniewski tym razem zamyka stawkę.
Klasa R2 to kolejna para naszych zawodników. Lepszym okazał się Kuba Niemiec, który po drobnych problemach melduje się tuż za podium.  Dawid Janeczko jadący tak samo jak Kuba Oplem Adamem R2 zajmuje dopiero 18 miejsce w swojej klasie.
W klasie historycznej nasz zawodnik Przemek Owczarski dowiózł niezłe 9 miejsce.
MACIEK FOLTA

MACIEK FOLTA
Po pięciu niezwykle emocjonujących rundach jako zespół zajmujemy dobre 3 miejsce tracąc do poprzedzających nas chłopaków z AUTOMOBILKLUBU POLSKI WRT zaledwie 16 oczek. Niestety za plecami mamy równie groźnych rywali z 2BRally RBR Team, więc na odpuszczenie nawet na moment nie ma mowy. Każda strata choćby kilku punktów to oddalenie się od rywali i oddanie podium na rzecz innego teamu. Jest to dość niekomfortowe położenie, ale mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości umocnimy naszą pozycję a może nawet zaatakujemy 2 miejsce. Tymczasem kończymy nasze podsumowanie i serdecznie zapraszamy do kibicowania nam w kolejnych zmaganiach sezonu VRC! Do zobaczenia na odcinkach!
Pozdrawiamy
AK-SPORT WRT