sobota, 27 maja 2017

UMACNIAMY POZYCJĘ NA WYSPACH KANARYJSKICH

Kolejna runda asfaltowa w kalendarzu mistrzostw VRC to Rajd Wysp Kanaryjskich. Organizatorzy przygotowali niemal 92 kilometry odcinków, na których mogliśmy zobaczyć 184 załogi. Pogoda nieszczególnie utrudniała rywalizację, więc główną rolę odegrały tutaj umiejętności kierowców. Na starcie stanęło aż 10 naszych załóg, niestety nie wszystkim dane było ujrzeć upragnioną metę. Pechowo zaczął Bartosz Dziok, który nie ukończył nawet pierwszego odcinka specjalnego. Podobny los na drugiej próbie spotkał Janka Gorczycę. Po wyśmienitym występie w Rajdzie Korsyki wszyscy liczyliśmy na dobry wynik w klasie WRC2, ale tym razem musimy obejść się smakiem. Honor próbował ratować Krzysztof Sądej, niestety problemy techniczne jakie dopadły Krzyśka na odcinku nr 8 skutecznie wyeliminowały go z dalszej rywalizacji. 
Nasz jedyny reprezentant w królewskiej klasie WRC Maciek Folta pokazał równe tempo, dzięki któremu zameldował się na mecie na 6 pozycji. Obsada w najmocniejszych samochodach jest na prawdę bardzo silna, więc wynik cieszy zarówno kierownictwo zespołu jak i samego kierowcę. Mamy nadzieję, że w kolejnych rundach Maciek sukcesywnie będzie przywoził cenne punkty.
MACIEK FOLTA
MACIEK FOLTA
Dwie załogi, które pozostały w walce w klasie WRC2 to Adam Sądej i Julek Winiarek. Żaden z nich nie może zaliczyć startu do udanych. Adam, który musiał skorzystać z systemu SR znalazł się na odległym 54 miejscu. Julek ze stratą blisko 3 minut do lidera klasy uplasował się na 16 pozycji. Przesiadka do samochodu napędzanego na 4 koła okazała się być nie łatwym wyzwaniem, ale wierzymy, że Julek w końcu odnajdzie się w Skodzie Fabii R5 i u boku swoich kolegów z zespołu będzie walczył o jak najlepsze miejsca.
JULEK WINIAREK
Klasa WRC3 a więc samochody specyfikacji R3 to popisowa jazda trzech naszych kierowców! Od bardzo dobrej strony pokazał się Rafał Chłopek jadący leciwym już Renault Clio III R3. Na ostatnim odcinku specjalnym, rzutem na taśmę awansował z ósmej na szóstą pozycję odrabiając prawie 8 sekund do poprzedzającego go rywala tym samym spychając go oczko niżej. Drugi z rywali borykając się z problemami technicznymi nie wystartował do ostatniej próby, stąd też awans aż o 2 pozycje. Kolejnym kierowcą, który popisał się świetną jazdą był Tomek Matera. Zajął On 4 miejsce w swojej klasie i można uznać to za spory sukces, ponieważ czasu na testy miał na prawdę niewiele. Jeżeli regularność startów Tomka się poprawi, z pewnością nie raz będziemy mogli zobaczyć go na "pudle". Wisienką na torcie jest wynik Wojtka Komorka jadącego Citroenem DS3 R3-MAX. Od próby nr 4 utrzymywał drugie miejsce tuż za Mateuszem Przyszlakowskim i nie oddał go do samego końca rajdu. Strata 47 sekund pokazuje, że walka była zacięta na każdym kilometrze. Wyniki jakie osiągnęły nasze załogi w samochodach R3 są imponujące i bardzo dobrze rokują na przyszłość.
Po raz drugi mogliśmy oglądać Emila Wiśniewskiego w najsłabszej "ośce", który podobnie jak Maciek był jedynym kierowcą reprezentującym nasz zespół w swojej klasie- R2. Po niezłym wyniku na Korsyce Emil przesiadł się z Peugeota 208 R2 do Opla Adama R2. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem jak sam powiedział, dużo lepiej dogadywał się z samochodem.
"... Jestem bardzo zadowolony z wyniku, zabrakło na prawdę niewiele żeby stanąć na pudle. Wiem gdzie to przegrałem i mogę powiedzieć, że wnioski już wyciągnięte  :) Samochód spisywał się rewelacyjnie, dużo czasu spędziliśmy na ustawieniu go do tego rajdu. Z niecierpliwością czekam na kolejną rundę!..."
Jak wspomniał Emil, zabrakło niewiele, bo tylko 8 sekund do 3 miejsca w klasie. Mimo to gratulujemy dobrego wyniku. Wierzymy, że wraz ze zdobytym doświadczeniem w samochodzie przednionapędowym wyniki te będą jeszcze lepsze.
EMILIAN WIŚNIEWSKI
EMILIAN WIŚNIEWSKI
Rajd Wysp Kanaryjskich to już historia. Okazał się dla naszego zespołu łaskawy, zdobyliśmy tutaj 45 punktów co pozwoliło nam umocnić 3 pozycję w klasyfikacji zespołowej. Kolejną rundą będzie Rajd Portugalii a więc kurz, kurz i jeszcze więcej kurzu. Wymagające, szutrowe odcinki specjalne z pewnością pokonają nie jednego kierowcę i jego rajdówkę... Do zobaczenia na odcinkach!
Pozdrawiamy
AK-SPORT WRT