piątek, 21 kwietnia 2017

PUNKTUJEMY NA AZORACH

Nie tak dawno zakończyła się kolejna runda mistrzostw VRC organizowanych przez WirtualneRajdy.pl Kierowcy tym razem ścigali się na przepięknie położonych wyspach wulkanicznych z zapierającym dech w piersi krajobrazem. Odcinki specjalne rozlokowane na skalistych wybrzeżach wokół jezior kraterowych to pejzaż, który można ujrzeć tylko na Azorach! Dodać trzeba, że nawierzchnia szutrowa bogato urozmaiciła widowisko, które zafundowali kibicom organizatorzy. Spośród ośmiu naszych załóg, które wystartowały w rajdzie, metę ujrzało siedem. Po niepowodzeniu w Meksyku, na Azory przylecieliśmy w bojowym nastawieniu. Niestety nie wszystkim z nas udało się wytrzymać presję, jaką tak na prawdę wytworzyliśmy sobie sami. Już na pierwszym odcinku specjalnym z rywalizacji odpadł pretendent do dobrego miejsca w klasie R2 Janek Gorczyca. Jego Opel Adam po wypadnięciu z drogi rolował kilkakrotnie i choć dzięki klatce bezpieczeństwa załodze nic poważnego się nie stało, auto uległo poważnym zniszczeniom co oczywiście skutkowało wycofaniem się z rajdu. Tym samym, Janek drugi raz z rzędu nie ukończył zawodów, odpadając już na początku zmagań. Mamy nadzieję, że to chwilowy spadek formy i w kolejnej rundzie pokaże się z tej lepszej strony. Tradycyjnie w najmocniejszym samochodzie specyfikacji WRC zobaczyliśmy Maćka Foltę. Po dość udanym starcie, na próbie nr 3 nasza załoga miała dużo szczęścia. Komentarz Maćka na mecie odcinka:
"Nie pamiętam kiedy ostatnio wybiło mnie tak na dziurze. Z impetem wypadliśmy z drogi rolując kilka razy. Cud, że stanęliśmy na koła i mogliśmy pojechać dalej, chociaż strata była ogromna..." Spadek koncentracji oraz problemy z samochodem nie pozwoliły Maćkowi włączyć się w dalszą walkę o punkty i finalnie znalazł się On na 14 pozycji, tracąc do lidera ponad siedem i pół minuty.
MACIEK FOLTA
MACIEK FOLTA
Klasa WRC2 to nasze kolejne dwie załogi- Emilian Wiśniewski oraz Mateusz Firssen. Dla Emila to kolejny rajd bez punktów i wielka frustracja spowodowana brakiem formy. Od początku sezonu nasz kierowca nie może odnaleźć się w swoim Hyundaiu i20 R5, popełniając masę błędów i kończąc zawody na odległych miejscach. Kilka słów naszego zawodnika:
"Nie mam pojęcia co się dzieje. Nie mogę utrzymać skupienia od początku do końca rajdu. Błędy jakie popełniam nie są poważne, ale kumuluje się ich tyle, że skutecznie dyskwalifikuje mnie to rywalizacji o dobre miejsca. Rozważam przesiadkę do innego auta, może będzie to coś z napędem tylko na przednią oś... Czas pokaże..." Emilian uplasował się na 38 pozycji w swojej klasie. Mateusz Firssen, jadący Mitsubishi Lancerem EVO IX zajął 30 miejsce w klasie i również tak jak Emil skorzystać musiał z systemu SR.
MATEUSZ FIRSSEN
MATEUSZ FIRSSEN
Dobrze poszło naszym kierowcom w samochodach R3. Ósme miejsce padło łupem Wojtka Komorka, który pomimo drobnych problemów zdołał dowieźć kilka cennych punktów dla zespołu. Nie jest ich wiele, ale jak to mówią: Lepiej mieć 10% od 100 dukatów niż 0% z 1000 ;) Tak więc gratulujemy Wojtkowi niezłego miejsca i czekamy na więcej. Wygląda na to, że Rafał Chłopek powoli odbudowuje swoją formę z zeszłego sezonu. 11 miejsce względem poprzednich wyników to świetny prognostyk. Mamy nadzieję, że cel jaki postawił sobie Rafał zostanie zrealizowany jak najszybciej i znowu będziemy mogli oglądać świetną walkę wśród kierowców tej klasy. Niestety na starcie zabrakło Tomasza Matery, który również mógłby odnotować tutaj świetne czasy i kto wie, przywieść więcej punktów?
RAFAŁ CHŁOPEK
RAFAŁ CHŁOPEK
Adam Sądej i Julek Winiarek to ostatni reprezentanci, którzy mogli ugrać dodatkowe punkty dla zespołu. Nasz menadżer niestety i tym razem nie pokazał zbyt wysokiego poziomu, dojeżdżając na przedostatnim 28 miejscu w klasie R2. Liczne błędy oraz brak odpowiednich przygotowań zaowocowały słabym wynikiem na koniec. Może czas na zmiany? Pozostawiamy decyzję Adamowi, który na pewno wie lepiej, co jest dla niego najlepsze. Niepowodzenie Janka wykorzystał Julek, który choć nie jechał tempem do którego nas przyzwyczaił, zajął 7 miejsce w swojej klasie. Tym sposobem kolejne punkty zapisały się na koncie naszego zespołu. Finalnie do łącznej puli wpadło dodatkowo 20 oczek i po 4 rundach zajmujemy 7 miejsce w klasyfikacji zespołowej z wynikiem 87 punktów. Chcielibyśmy pogratulować świetnej postawy zawodników z Killaz Motorsport, którzy zdominowali rozgrywki i mają aż 182 punkty przewagi nad drugim Rookie Rally Team! Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym sezonie, kiedy to właśnie Panowie z RRT brylowali bodajże w każdej rundzie. Świadczy to tylko o jednym- poziom rozgrywek jakie organizują WirtualneRajdy.pl jest na światowym poziomie, dlatego każdy zdobyty punkt, każde dobre miejsce naszych kierowców cieszy podwójnie! Z tego miejsca zapraszamy Was na wyspę Napoleona, gdzie zostanie rozegrana 5 runda VRC Rajd Korsyki. Szykuje się kilka zmian, które miejmy nadzieję poprawią nasze wyniki. Do zobaczenia!
Pozdrawiamy
AK-SPORT WRT