niedziela, 30 października 2016

RAJD CYPRU OSTATNIĄ RUNDĄ ERC

Rajd Cypru był ostatnią rundą w kalendarzu ERC przygotowaną przez WirtualneRajdy.pl Choć na liście zgłoszeń widniało 10 naszych załóg, 7 z nich stanęło na starcie. Niestety nie wszystkim dane było ujrzeć upragnioną metę. Na szczęście w niczym to nam nie przeszkodziło, bowiem w klasyfikacji zespołowej zapewniliśmy sobie bezpieczną przewagę nad siescigam.pl VRT a do poprzedzających nas chłopaków z Wheel Stand Pro VRT traciliśmy zbyt wiele punktów, żeby podjąć jakąkolwiek walkę o wyższe miejsce. Ostatecznie nasz team zajął bardzo dobrą 5 lokatę wśród zespołów. Najlepiej z kierowców spisał się Emilian Wiśniewski, który jadąc Skodą Fabią R5, uzyskał 7 miejsce w generalce. Oto co nam powiedział:
"Jechało się świetnie, byliśmy całkiem nieźle przygotowani do tego rajdu. Chciałem troszkę bardziej zaatakować, ale z drugiej strony fatalnie byłoby nie ukończyć ostatniej rundy ERC. Dlatego czasy są jakie są, co nie oznacza, że nie jestem z nich zadowolony. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie powalczymy o wysoką lokatę na koniec..."
EMILIAN WIŚNIEWSKI
Drugim naszym kierowcą, który zameldował się na mecie był Julek Winiarek. Tym razem postanowił On spróbować swoich sił w samochodzie napędzanym na cztery koła. Julek na pokładzie Citroena DS3 R5 ukończył zmagania na 13 pozycji w generalce.
"Bardzo trudny dla nas rajd. Pierwszy raz w samochodzie czteronapędowym, ale dało się jechać. Sporo przygód, szkoda trochę takiej ilości błędów..."
W klasie JuniorERC niezawodny okazał się Rafał Chłopek, który pomimo nie najlepszego tym razem tempa, dowiózł dla zespołu cenne punkty i tym samym ukończył kolejny już rajd, do czego zdążył nas przyzwyczaić. Wyjątkowego pecha miał Mateusz Firssen, który po wielu niepowodzeniach miał szansę na ukończenie tej rundy. Niestety, po błędzie na ostatnim 13 odcinku specjalnym nie zdołał ukończyć rajdu. Mamy nadzieję, że nowy sezon będzie dla Mateusza łaskawszy.
MATEUSZ FIRSSEN
Na koniec wracamy do rywalizacji w klasie ERC2. Tutaj bowiem rozegrała się najciekawsza walka z udziałem naszego kierowcy. Tomek Matera po bardzo udanych startach w cyklu ERC miał szansę stanąć na podium na koniec sezonu. Zadanie nie było łatwe, ponieważ musiał wygrać z Danielem Frajdą, który jak wiadomo posiada wysokie umiejętności. Niestety Tomek przegrał nie tylko z Nim, ale i z dwoma innymi kierowcami tej klasy co ostatecznie pogrzebało szansę na uzyskanie 3 miejsca. Niemniej jednak wyniki Tomka robią wrażenie i daje nam to niemal pewność, że przyszły sezon przyniesie nam wiele emocjonujących pojedynków popularnych "Enek". A tak wyglądają wyniki najwyżej sklasyfikowanych kierowców:

GENERALNA- Maciek Folta miejsce 12

ERC1- Emil Wiśniewski miejsce 11

ERC2- Tomek Matera miejsce 4

ERC3- Michał Wójciak miejsce 12

JuniorERC- Michał Wójciak miejsce 11

Sezon ERC dobiegł końca. Mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze zwyciężał duch zespołu. Nie ma u nas lepszych i gorszych kierowców, dlatego z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w mniejszy bądź większy sposób przyczynili się do wyniku jaki osiągnęliśmy.
Ogromne podziękowania należą się dla ekipy WirtualneRajdy.pl za fantastyczny sezon. Dzięki Wam, każdy z nas mógł poczuć się przez chwilę kierowcą rajdowym :) Ogrom pracy jaki wkładacie, aby przygotować i dopiąć wszystko na ostatni guzik jest imponujący! Dlatego jako zespół AK-SPORT WRT składamy Wam wyrazy szacunku za moc wrażeń jaką nam przygotowaliście.
Nie chowamy jednak naszych rajdówek do garażów, bowiem czekają na nas jeszcze dwa rajdy cyklu WRC, gdzie postaramy się powalczyć o 3 miejsce wśród zespołów! Do zobaczenia na odcinkach :)
Pozdrawiamy
AK-SPORT WRT