niedziela, 22 maja 2016

AKROPOL I KOLEJNE PUNKTY DLA ZESPOŁU

Za nami kolejna odsłona Rajdowych Mistrzostw Europy autorstwa ekipy WirtualneRajdy.PL Tym razem zespół AK-SPORT WRT pojechał do spowitej w słońcu Grecji, gdzie wziął udział w zmaganiach na wymagających szutrowych odcinkach Rajdu Akropolu. Sytuacja punktowa przed rajdem wyglądała dość ciekawie, bowiem do miejsca 6 zajmowanego przez chłopaków z TRITON Rally Team brakowało nam 14 punktów. Z drugiej strony nasze ewentualne niepowodzenie w rajdzie niosło za sobą spore ryzyko spadku oczko niżej, ponieważ tuż za nami czaił się groźny wilk w postaci ekipy SIM Control, która niczym przyczajony tygrys ze stratą jedynie 3 punktów czyhała na zajmowane przez nas 6 miejsce. W tej sytuacji plan mógł być tylko jeden. Walka o jak największą liczbę oczek.

TOMASZ MATERA - CHWILAMI BYŁO GRUBO

Zadanie to wydawało się dość trudne, bo oto już od pierwszych godzin rajdu z rywalizacji odpadały kolejne załogi. Podobnie było i w naszym przypadku. Już na 5 próbie w wyniku problemów technicznych, które w wirtualnym światku można uznać za awarię sprzętu (w przenośni rajdówki ;) ) wypadł z gry Krzysztof Sądej walczący o punkty w klasie ERC. Kolejnym pechowcem okazał się Adrian Byczkowski, który nie do końca dogadał się z Subaru Imprezą WRX STI i podróżując ze zmiennym szczęściem uległ wypadkowi na 8 oesie. Kolejnego zawodnika straciliśmy odcinek później gdzie wypadek zaliczył Rafał Chłopek w Renault Clio III R3.

JAZDA EFEKTYWNA I EFEKTOWNA
Na tym limit naszego pecha się wyczerpał, ponieważ fenomenalną jazdą w klasie ERC2 popisał się Tomasz Matera. Kierowca czerwono-czarno-białego Lancera dowiózł do mety bardzo dobre drugie miejsce w klasie pokonując na odcinkach specjalnych 9 innych kierowców klasy, którzy osiągnęli metę. Nieźle radził sobie również nasz reprezentant klasy ERC3 Michał Wójciak, który co prawda zajął dopiero 7 miejsce w klasie, jednak dla zespołu przywiózł bardzo cenne punkty.
Ostatecznie zawody okazały się dla nas nie najgorsze w skutkach, bowiem do łącznej puli punktów zespołu dołożyliśmy 28 cennych oczek. Czy ta ilość wystarczy, aby wyrwać chłopakom z TRITON 6 miejsce w klasyfikacji zespołowej? Przekonamy się po publikacji oficjalnych wyników.

Tymczasem zespół przygotowuje się powoli do startu w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajdzie Portugalii. Tam sytuacja będzie o tyle ciekawsza że do 5 miejsca w zespołach brakuje nam tylko jednego punktu. W takiej sytuacji za wszelką cenę będziemy starali się wykorzystać sytuację i wjechać w  TOP5 klasyfikacji zespołowej. Do zobaczenia na trasie.

Pozdrawiamy 
AK-SPORT WRT